Strašidlo cantervillské na zámku v Telči

Kulturní akce

Strašidlo Cantervillské
Státní zámek Telč - zámecký park - 3. července 2021
začátek představení 20:30 hod.Předprodej vstupenek:
Státní zámek Telč - u hlavní brány: každý den od 10:00 do 16:00 hod.
Státní zámek Telč - u zámeckého skleníku - sobota 3. 7. 2021 od 9:00 do 14:00 hod.
Městský úřad Telč - Informační centrum: každý den mimo otevírací dobu


 

Infromace k představení:

  • Vstup do areálu před představení bude možný od 19:00 hod.
  • Vstup do zámeckého parku na divadelní představení bude možný od zámeckého skleníku (ze strany centrálního parkoviště, od hotelu U Antoně).
  • Prodej vstupenek před představením u vstupu do zámeckého parku.
     
  • Testy COVID-19 na představení - více informací o testech na představeníRežisér Jaroslav Kříž si vzal za své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda, Strašidlo cantervillské.

Původní příběh se odehraje na tajemných nádvořích vybraných moravských a českých zámků, které svým půvabem dotvoří děj tohoto divadelního kusu. V hlavních rolích vystoupí Martin Zounar, Bára Štěpánová a Martin Pošta.

Známý příběh, se známými herci a opravdovým strašidlem, je motto nejnovější adaptace známé a v českých zemích oblíbené divadelní hry, která se dočkala také filmové verze s Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Bartoškou ještě v roce 1989.

Hodnotné obsazení rolí je na programu i v této velmi atraktivní letní divadelní tour pod širým nebem.

V hlavních rolích vystoupí:
Martin Zounar  jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec, kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech….
Bára Štěpánová v roli paní domu Ms.Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku, všechno ví a všechno zná.
Martin Pošta se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.
Dále se představí Hanka Sršňová v roli Lukrecie Otisové (Tappanové), manželky pana Otise, Dorota Paulik v roli Virginie E. Otisové, starší dcery Otisových, Lukáš Toman Paclt jako vévoda James Bilton z Lockahmu. Maťa Toman a Rozárka Tomanová zahrají úlohu dětí Otisových.

Služebnictvo je zastoupeno zajímavým doplněním trojice komtes, které tvoří vokální,hudebními cenami ozdobená, skupina Přelet M. S.

Oficiální webové stránky - strašidlo na zámku